HİZMETLERİMİZ
Kalibrasyon Eğitim Kalibrasyon Süreci Terazi Muayene
TERAZİ MUAYENE

04.09.2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazetede “Tartı Aletleri Muayene
Yönetmeliği” yayımlanmıştır.
İlgili yönetmeliğe göre;
Tartı aletlerinin piyasaya arzından sonra periyodik muayene işlemlerinin yaptırılması kullanıcı sorumluluğun  dadır.
Yönetmelik gereği tartı aletlerinin periyodik muayenesi iki yılda bir yapılır. Muayene süresi, tartı aletinin damgalandığı yıldan itibaren başlanarak yıl olarak hesaplanır. Damga süresini doldurmuş tartı aletlerinin periyodik muayeneleri için, kullanıcılar tarafından sürenin dolduğu yılı takip eden yılın Ocak ayının başından Şubat ayının sonuna kadar periyodik muayene için Yetkili Muayene Servislerine dilekçe verilmesi gerekmektedir.
Bu süre içerisinde müracaat etmeyen kullanıcıların tespiti halinde, damga süresi dolmuş ölçü aletini kullanma fiilinden dolayı Kanun hükümlerine göre idari ve cezai işlemler uygulanır.

Türkay terazi muayene istasyonu  Bilim sanayi ve teknoloji Bakanlığının    Otomatik Olmayan Tartı Aletleri Yönetmeliği  kapsamına  giren tartı aletleri  muayene hizmetlerini  ilgili yönetmeliğin  yürülüge girdiği  tarih itibariyle  bölgenin  ilk ve tek yetkili kuruluşu  olmanın bilinci  içerisinde  sahip olduğu modern laboratuarlar ve ekipmanlarla  fiziki koşulların tamamını sağlayarak Gaziantep  Bilim sanayi il müdürlüğünün  ‘TARTI ALETLERİ YETKİLİ MUAYENE SERVİS BELGESİ’Nİ alarak ‘PERİYODİK MUAYENE’ hizmeti vermeye başlamış bulunmaktadır.

 

 

 

© Copyright 2007-2012 Türkay Kalibrasyon

Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Referanslarımız Sertifikalar Haberler İnsan Kaynakları İletişim